Inwestycja PGNiG w Skórczu

Inwestycja PGNiG w Skórczu

PGNiG Obrót Detaliczny, firma z grupy PGNiG, dostarczy we współpracy z firmą GI City Therm skroplony gaz ziemny (LNG) do rozbudowywanej stacji regazyfikacji w Skórczu w woj. pomorskim. Dzięki niej na terenie zakładów chłodniczych Grupy Kapitałowej Iglotex będzie mogła powstać elektrociepłownia o mocy 2,5 MWe. Wytwarzana w nowym obiekcie energia elektryczna, ale przede wszystkim ekologiczne ciepło powstałe z gazu skroplonego LNG, trafi do mieszkańców Skórcza, zakładu produkcyjnego Iglotex oraz innych miejscowych firm. Ta ważna inwestycja bez wątpienia przyczyni się do obniżenia kosztów wytwarzania energii cieplnej dla miasta i gminy, spadnie również emisja gazów cieplarnianych do atmosfery z poziomu prawie 14 tys. ton do 3 tys. ton CO2. Zgodnie z harmonogramem, roboty budowlane związane z budową ciepłociągu oraz elektrociepłowni rozpoczną się wczesną wiosną 2018 r., zaś cała inwestycja ma być gotowa do końca października przyszłego roku. Projekt warty blisko 19 mln zł jest dofinansowany ze środków unijnych w wysokości prawie 10 mln zł. Uroczyste podpisanie umowy inwestycyjnej o współpracy pomiędzy PGNiG Obrót Detaliczny oraz GI City Therm, podpisano w siedzibie naszej firmy w Skórczu dn. 25.10.2017 r.

Kariera

Grupa Kapitałowa Iglotex to pewna marka pracodawcy. Nasza polityka personalna opiera się na założeniu, że najważniejszym kapitałem firmy są ludzie. Potencjał naszych pracowników przekłada się na rozwój firmy.

Polityka personalna

Najnowsze oferty pracy

region:
woj. wielkopolskie
dział:
Logistyka
region:
woj. pomorskie
dział:
Kontroling
region:
woj. zachodniopomorskie
dział:
Logistyka
region:
woj. pomorskie
dział:
Produkcja - D/Rozwoju Jakości

Aktualności

Z dumą i przyjemnością informujemy, iż "Pyzy z mięsem 450 g" Proste Historie zostały wyróżnione prestiżowym tytułem Hit Handlu 2021, jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii Mrożone Dania Mączne.
15 czerwca 2021
Tegoroczną edycję imprezy zainaugurował bieg w Gniewie.
1 czerwca 2021
Z wielkim zadowoleniem ogłaszamy, iż marka Proste Historie zdobyła po raz kolejny cenne wyróżnienie w plebiscycie “Złoty Paragon 2021 – Nagroda Kupców Polskich“...
25 maja 2021